Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Welconomy Forum in Toruń 21-22 czerwca 2021

21 czerwca br. Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy prof. WSG Krzysztof Sikora wziął udział w XXVIII edycji „Welconomy”, panelu dyskusyjnym poświęconym partnerstwu strategicznemu i współpracę Polska – Ukraina.

Panel dyskusyjny poprowadził Zenon Kosiniak-Kamysz – Ambasador RP w Słowacji 2003-2007, Ambasador RP w Kanadzie 2010-2013, Ambasador RP w Singapurze 2014-2018

W spotkaniu udział wzięli również: 

-Jacek Piechota - Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Minister Gospodarki w latach 2001-2003, Minister Gospodarki i Pracy w roku 2005,

-dr Svitlana Kashuba - Dyrektor Instytutu Europejskiego - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,

-Henryk Jędrej - Business Development Manager, HanPlast Ukraine,

-oraz partnerzy z Krzemienczuka (Ukraina) - Paweł Biedracki - p.o. dyrektora PK "Instytut rozwoju Krzemeńczuka" Krzemeńczuckiej Rady Miejskiej, obwodu Połtawskiego, Ukraina.

Wydarzenia w CKK Jordanki w Toruniu zgromadziła przedstawicieli świata gospodarki, polityki, samorządu lokalnego i nauki. W wydarzeniu wzięli udział goście m.in. z Mołdawii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, przedstawicieli Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda kujawsko-pomorski, Piotr Całbecki, Marszałek woj. kujawsko-pomorskiego, Prezydent Torunia  Michał Zaleski.

Podczas Sesji Inauguracyjnej poruszono zagadnienia dotyczące wpływu pandemii na zmiany społeczne i gospodarcze w kraju i na świecie.

Organizatorem Welconomy jest Stowarzyszenie „​Integracja i Współpraca”, z którym Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy podpisał List intencyjny o  współpracy w zakresie promocji kultury i gospodarki Ukrainy w regionie kujawsko-pomorskim.