Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Twórcze spotkanie z wolontariuszami, muzykami gurtu z Kijowa «Shyrokyi Lan»

25 lutego 2020 r. w Bydgoszczy odbyło się twórcze spotkanie z wolontariuszami, muzykami gurtu z Kijowa «Shyrokyi Lan»/ «Широкий Лан».

Muzycy zaprezentowali nowy akustyczny album „Jestem żywy. Live in Studio” - zbiór poezji lirycznej, pięknych utworów w Ukraińskim stylu. W ich pieśniach brzmi miłość do Ukrainy i wiara w Ukrainę.

Sviatoslav Boyko także zaprezentował powieść Tamary Goricha Zernia "DOCIA" (Książka roku 2019 według BBC Ukraina). Podczas swoich podróży, które odbywał po wschodniej Ukrainie jako wolontariusz, Sviatoslav był świadkiem pewnych wydarzeń opisanych w książce.

Część środków zebranych ze sprzedaży płyt CD oraz książek zostanie przekazana przez autorów na leczenie Vadyma Uszakova, żołnierza 81. Brygady Aeromobilnej, który w kwietniu 2016 roku został ciężko ranny w bitwach o strefę przemysłową Avdiivky i nadal jest leczony w Browarach pod Kijowem.

Serdecznie dziękujemy Konsulu Honorowemu Ukrainy w Bydgoszczy Panu Krzysztofowi Sikora za patronat i wsparcie koncertu.

Dziękujemy wszystkim za możliwość spotkać się, porozmawiać, otrzymać pozytywne emocje i odczucie domu, podjąć poważne tematy. Dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej. Jest to bardzo ważne uczucie że jesteśmy razem i możemy pomóc.

Dziękujemy Szeroki Łan! Jesteście niesamowici!