Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

30 listopada Dzień Otwarty Notariatu 2019

W sobotę, 30 listopada br. odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu.

Tego dnia w 29 miastach Polski niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnych informacji prawnych.

Krajowa Rada Notarialna zaprasza na spotkania z notariuszami także obywateli Ukrainy, którzy podejmują w Polsce aktywność zawodową i decydują na wynajem lub zakup nieruchomości oraz dokonują innych czynności prawnych.

Lokalizacja w Bydgoszczy: I Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida, Plac Wolności 9

W godzinach: 10.00 – 16.00  

To świetna możliwość porozmawiać z notariuszem w sprawach związanych z obrotem nieruchomościami, dziedziczeniem, postępowaniami spadkowymi, wszelkiego rodzaju umowami sprzedaży, darowiznami, umowami o dożywocie oraz małżeńskimi umowami  majątkowymi i wieloma innymi sprawami związanymi z dysponowaniem majątkiem.

Wskazane powyżej zagadnienia nie są jedynymi pytaniami, jakie będzie można zadać dyżurującym rejentom – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Więcej informacji oraz lista lokalizacji w innych miastach:

http://www.porozmawiajznotariuszem.pl

Warto zajrzeć także do broszur poradniczych:

http://www.porozmawiajznotariuszem.pl/1549

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest najważniejszą inicjatywą społeczną samorządu notarialnego realizowaną przez Krajową Radę Notarialną oraz rady izb notarialnych.