Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Druga edycja konferencji „Europejska współpraca: Lwów – Skole – Bydgoszcz. Nauka–samorząd–biznes

5 - 7 czerwca w obwodzie lwowskim pod patronatem Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy, Przedstawicielstwa „Polskiej Akademii Nauk” w Kijowie oraz Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy odbyła się druga edycja międzynarodowej konferencji „Europejska współpraca: Lwów – Skole – Bydgoszcz. Nauka – samorząd – biznes”.
Konferencja już po raz drugi stała się ważnym forum spotkań przedstawicieli nauki, przedsiębiorców i samorządowców związanych z szeroko pojętym rozwojem i współpracą regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Miasta Lwów i Skole przez trzy dni gościli naukowców i studentów z partnerskich uczelni Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z całej Ukrainy: Charkowskiego Narodowego Uniwersytety Radioelektroniki, Lwowskiego Instytutu Gospodarki i Turyzmu, Kijowskiego Kooperatywnego Instytutu Biznesu i Prawa, Tarnopolskiego Narodowego Instytutu Gospodarki, Międzynarodowego Uniwersytetu Finansów.

Konferencja miała charakter plenarno-panelowy ze szczególnym uwzględnieniem możliwości nawiązania relacji w trójkącie nauka - biznes - samorządność. Prace w ramach konferencji zostały podzielone na trzy panele tematyczne:

1. Wymiana doświadczeń samorządów w kontekście idei samorządności w Unii Europejskiej. Przedsiębiorczość a możliwości rozwoju biznesu międzynarodowego.
2. Zastosowanie standardów europejskich w kształceniu polskich i ukraińskich studentów. Zarządzanie dziedzictwem kulturowym
3. Systemy technologii informatycznych w turystycznym biznesie. Wykorzystanie Centrum w Skole dla kształcenia w sferze kulinarnej i turystycznej

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Panelistom za przekazanie swojej wiedzy, wygłoszenie uwag oraz ciekawą i owocną dyskusję. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rejonowej Miasta Skole oraz Lwowskiej Rady Obwodowej. Pragniemy także skierować wyrazy wdzięczności za zaangażowanie do Partnerów biznesowych naszego wydarzenia:
- Hanplast sp. z o.o., Polska, Bydgoszcz,
- Firma Gotowski – Polska, Bydgoszcz,
- GMP – C Sp. z o.o. / AFORE- Polska, Gorlice,
- ASUN Sp. z o.o. – Ukraina, Lwów,
- SOLAR ENERGIA Sp. z o.o., Ukraina, Lwów,
- TOKMAK SOLAR ENERGY Sp. z o.o., Ukraina, Lwów.

Mamy nadzieję, że konferencja stała się okazją do inspirującej wymiany myśli i wzajemnego lepszego poznania się. To, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie jest dla nas zaszczytem i radością i tym samym z podobnym nastawieniem zapraszamy Państwa w przyszłym roku do Bydgoszczy.